Lokalizacja

1

Wszędzie blisko

Star Tower powstaje w sercu Letnicy — dzielnicy, która w ostatnich latach bardzo mocno się rozwija. To nie tylko dogodne miejsce do życia, blisko morza i terenów zielonych, ale też obszar doskonale skomunikowany z centrum Gdańska.

Inwestycja znajduje się w sąsiedztwie głównych ciągów komunikacyjnych, co umożliwia szybkie przedostanie się nie tylko do centrum miasta lub na plażę, ale też do okolicznych dzielnic (Wrzeszcz, Oliwa, Zaspa, Jelitkowo, Brzeźno) — między innymi dzięki sąsiedztwu słynnej Drogi Zielonej. Odległość od Star Tower do morza w linii prostej do zaledwie 2 km. Popołudniowy, rodzinny spacer na plażę w Brzeźnie? To jak najbardziej realne! A może wolicie rowery? Wzdłuż wybrzeża możecie korzystać z wielu kilometrów ścieżek rowerowych, co stanowi nie lada gratkę dla aktywnych.

Bliżej, niż myślisz!

Wiesz, że co jakiś czas będziesz odwiedzać centrum miasta? Na szczęście to żaden problem! Z Letnicy dostaniesz się tam samochodem w ok. 11 minut. Nawet codzienne dojazdy na uczelnię nie będą wcale uciążliwe – do Politechniki Gdańskiej dostaniesz się w 10 minut, a do Uniwersytetu Gdańskiego w ok. 15 minut.

Jednak Letnica zmienia się i niebawem nie będzie potrzeby wyjeżdżać poza dzielnicę, by ciekawie spędzić czas. Już teraz, dzięki wybudowaniu stadionu na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, odbywają się tam ogólnopolskie i międzynarodowe wydarzenia sportowe i kulturalne. Z kolei jeszcze w 2019 roku rozpocznie się budowa Oceanarium Nautilus, któremu towarzyszyć będzie rozbudowana infrastruktura, w tym boisko oraz kino, ujęte w projekcie „Letnica 3.0”.

Natomiast dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej, Letnica jest konsekwentnie rewitalizowana – pojawiają się nowe place zabaw, ławki, stojaki rowerowe, a swoje nowe oblicze odsłaniają kamienice, ulice i podwórka. Jednym słowem – to coraz lepsze miejsce do życia!